You are here: Home > Догляд за шкірою > Епідермофітія

Епідермофітія

Епідермофітія — одна з дуже частих хвороб. Вона уражує переважно дорослих людей. Збудник її — грибок, який живе у роговому шарі і нігтях,  волосся не уражує. Грибок епідермофітон живе у навколишній природі, на вологих предметах.

Він має сприятливі умови для росту. Зараження відбувається від людини або через різні предмети, взуття і білизну. Сприяють зара­женню підвищена пітливість і потертість ніг, плоскоступість, но­сіння гумового взуття,  недостатній догляд за ногами.

Епідермофітія уражує шкіру стопів і нігті, а також великі склад­ки, наприклад, у пахвині. Починається вона найчастіше у між-пальцьових складках ніг — між четвертим і п’ятим пальцями. У цих місцях, а потім і інших між пальцьових складках з’являється запрілість, червоність, пухирі.

Хвороба викликає свербіння. Далі може бути поширена на всю стопу, що може утруднювати або й зов­сім не давати змоги ходити. У деяких людей ця хвороба протікає з лущенням і утворенням омозолостей.

Епідермофітія змінює весь організм, призводить до перебудови ного, підвищує чутливість шкіри. На цій основі може розвиватися ураження кистей рук, а потім шкіри всього тіла. Дуже часто епі­дермофітія призводить до розвитку екземи рук, а також і інших частин тіла, що спричинює тривалу непрацездатність людини.

Щоб запобігти захворюванню на епідермофітію, треба тримати ноги в чистоті, ие допускати пітливості і вологості ніг. Взуття необ­хідно носити таке, що добре пропускає повітря, і просушувати його. Онучі, шкарпетки і панчохи треба змінювати, а при  пранні їх ки­п’ятити і прасувати гарячим утюгом.

Не слід допускати потертостей і зопрілостей, а також дрібних пошкоджень шкіри на ногах, бо це сприяє проникненню у шкіру грибків і зараженню. При появі зопрілостей на ногах,  потертостей та інших запалювальних змів необхідно негайно звернутися до лікаря.

Tags:

Leave a Reply