You are here: Home > Догляд за шкірою > Чорні й білі вугри

Чорні й білі вугри

При жирній шкірі отвори сальних залоз закупорюються невеличкими темно-бурого кольору пробочками. їх називають сальними пробочками або чорними вуграми.

При на­давлюванні на таку пробочку з боків пальцями з отвору сальної залози виділяється сальна маса у вигляді стрижня з чорною крап­кою на верхівці.

При нагромадженні шкіряного сала у частках сальної залози утворюються кісти, їх видно на поверхні шкіри у вигляді білува­тих зерен завбільшки з макове зерно. Це — білі вугри (міліум).

Чорні вугри бувають на обличчі, грудях і спині, білі — на об­личчі, частіше на верхніх і нижніх повіках і навколо них. Чорні й білі вугри можуть бути одночасно із звичайними ву­грами.

Лікування чорних і білих вугрів полягає у видаленні їх. Об­личчя миють гарячою водою, намилюють дитячим, борно-тимоловим, карболовим милом, через 1—2 хвилини піну змивають гарячою, а потім холодною водою. Одночасно з цим два рази на день шкіру протирають розчином питної соди або бури з розрахунку одна чай­на ложка на півсклянки води. Безпосередньо перед видаленням ву­грів шкіру кілька разів протирають ватним тампоном, змоченим у 5-процентному розчині хлораміну або перекису водню.

Старанно вимивши руки і продезинфікувавши пальці спиртом або одеколо­ном, видавлюють вугри кінчиками пальців або вугровидавлювачем. Видаливши чорні й білі вугри, шкіру необхідно продензинфікувати, протираючи 2-процентним саліциловим спиртом.

Щоб полегшити видалення вугрів, шкіру обличчя перед цим слід розпарити з допомогою парової ванни. У тазик наливають ки­п’яток, ставлять його на стіл і обережно, щоб не обпектися, нахи­ляють над ним обличчя, прикривши голову і таз волохатим руш­ником. Парову ванну приймають 8 —10 хвилин, після чого по­чинають видавлювати вугри.

Tags:

Leave a Reply